Студент Інституту підприємництва та перспективних технологій – автор сайту львівського ліцею 3-06-21,11:27

27 травня четвертокурсник комп’ютерних наук освітнього рівня «молодший спеціаліст» Василь Гай презентував свій проєкт: «Інформаційній ресурс для Ліцею №45».

На заході була присутня Ментор проєкту, доцентка кафедри ІСТ Марія Рашкевич, директорка ліцею № 45 Оксана Карпій, очільниця коледжу Наталя Батьковець, директор Інституту підприємництва та перспективних технологій Йосиф Хром’як, проректор Університету Роман Корж.

Важливо, що до презентації долучилися першокурсники Інституту, які мали змогу побачити роботу студента-четвертокурсника і таким чином зрозуміти, чого зможуть навчитися.

Цей проєкт Василь Гай створив унаслідок співпраці кафедри інформаційних систем і технологій ліцею № 45 м. Львова, який власне й оголосив конкурс на створення сайту. А логотип для сайту розробили в Інституті архітектури та дизайну – Мельник Оксаною Ярославівною.

У проєкті використано найсучасніші технології: HTML/CSS, JavaScript, React, Redux, Node.js, Express тощо. Сайт спрямований на комфортне користування для учнів, батьків та вчителів. Василь зауважує, що доступ до нього має не лише адміністратор, а також усі вчителі, які можуть його редагувати та доповнювати потрібною інформацією, публікувати свіжі новини. А школярі зможуть знаходити й одразу завантажити всі необхідні для навчання підручники.

Марія Рашкевич зазначає, що сайт має адаптивну розмітку, тобто пристосований для користування на комп’ютері, планшеті й телефоні. Беззаперечною його перевагою є те, що він доступний не лише для здорових людей, а також для людей з інвалідністю. Тут можна застосовувати скрінрідери, тобто програми, що озвучують текст. Також він адаптований для дисплея Брайля, що дозволяє набирати і читати текст людям із порушеннями зору. Ці два показники, а також монітор із візуальним відображенням інформації, гарантують доступ до сайту та можливість комунікувати зі сліпо-глухими людьми, яким недоступний інтерфейс на основі синтезу мовлення. Директорка ліцею Оксана Карпій також наголосила на тому, що сайт можна наповнювати максимальною інформацією, що буде чудово візуалізована.