logo

Опубліковано рейтинги кращих університетів світу за галузями знань: Львівська політехніка – у четвірці українських 6-03-21,04:37

Опубліковано рейтинги кращих університетів світу за галузями знань: Львівська політехніка – у четвірці українських

QS Quacquarelli Symonds, глобальне аналітичне агентство в галузі вищої освіти та укладач найпопулярнішого рейтингу кращих університетів світу, оприлюднило рейтинги за спеціальностями кращих університетів світу 2021 року – QS World University Rankings by Subject 2021, в який увійшли 1452 виші світу, зокрема чотири виші з України.
Минулого року кількість рейтингів за спеціальностями збільшилася з 48 до 51, були додані рейтинги кращих університетів за інженерними спеціальностями в галузі нафти і газу, геології та геофізики. Кількість українських закладів вищої освіти в рейтингах за спеціальностями 2021 року порівняно з попереднім роком зросла з двох (Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського») до чотирьох: вперше в рейтинги увійшли Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна та Національний університет «Львівська політехніка».
Зокрема, Національний університет «Львівська політехніка» посів такі позиції у світі:
  • 101–150 – Інженерні спеціальності в галузі нафти і газу;
  • 551–600 – Комп’ютерні науки та інформаційні системи.
Серед українських вишів Київський національний університет імені Тараса Шевченка бере участь в найбільшій кількості рейтингів за спеціальностями (в одному галузевому рейтингу і шести рейтингах за спеціальностями), а Національний університет «Львівська політехніка» займає найвищу позицію серед університетів України – 101–150 в рейтингу кращих університетів з інженерних спеціальностей в галузі нафти і газу.
Бен Саутер, директор аналітичного центру QS, коментує: «Цього року кількість українських університетів в рейтингах за спеціальностями збільшилася вдвічі: з двох до чотирьох. Важливо відзначити їхню участь в рейтингах за спеціальностями, що відрізняються високим рівнем конкуренції, а саме: з комп’ютерних наук та інформаційних систем, фізики та астрономії, а також інженерних спеціальностей в галузі нафти і газу».
Докладніше – на сайті Міністерства освіти і науки України.

Останні новини